Sayfalar

26 Kasım 2010 Cuma

Arkeolojik Tahribata Karşı Bilinçlendirme KampanyasıArkeo-Sev Projesi Girişimi olarak, 24 Kasım 2010 tarihinde, sayın Prof. Dr. Serra Durugönül'ün katkılarıyla, Mersin Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyelerinden sn. Yrd. Doç. Dr. Ümit Aydınoğlu ile , çok yararlı ve olumlu bir görüşme gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Bu görüşmede, Mersin'deki Arkeo-Severler ile Mersin Üniversitesi Arkeoloji Topluluğu (MART) arasında, Arkeolojik Tahribata Karşı Bilinçlendirme Kampanyasında Proje Ortaklığı Başlatma kararı alınmıştır.

Erdemli ve Silifke ilçe ve köylerinde MART tarafından geçen yıllarda uygulanmış bu projenin Arkeo-Sev ile birlikte ortak uygulama pilot alanı olarak Mezitli ilçesi seçilmiştir.

Arkeo-Sev girişimi olarak Mezitli İlköğretim okullarında bu kampanyada gönüllü görev alacak "öğretmen"leri saptayarak onların ön formasyondan geçirilmesini sağlayacağız.

Mezitli ilköğretim okullarında 2. öğretim yarıyılında hazır olabilmemiz için hepinizin gönüllü aktif desteğinize ihtiyaç duyuyor; katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

http://www.facebook.com/event.php?eid=105117706227298&index=1 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Free Hit Counter